Tripartita World Of Warcraft Fórum
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Příběh - Zollome

Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Tripartita - ARCHIV - World of Warcraft Fórum » 3P Movies & Tales Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Příběh - Zollome
Autor Zpráva
zollome
Kecka začátečník
Kecka začátečník

Příspěvek Příběh - Zollome Citovat
Tak jsem uplně náhodně ve staré poště v práci našla toto: (Jsem ráda, už jsem myslela, že tento příběh zanikl díky zanedbané záloze dat)

Zollome Blunderflame - Finová

Den mého narození je datován na 23.března 560 v městě Gnomereganu, baště inženýrství a techniky. Má rodina pochází ze starobylého rodu konstruktérů a vynálezců. Otec Bllum Blunderflam byl přítelem a spolupracovníkem Gelbina Mekkatorque. Gelbin se později stal pro své vyjímečné schopnosti High Tinkerem celého Gnomereganu. Můj tatínek si v Gnomereganu zřídil velkou dílnu a v posledních letech svého života bádal na nových důlních zařízeních usnadňujících vyhledávání a těžbu drahokamů. Z vypravění strýčků Knaze a Gnaze, kteří v otcově práci nyní pokračují, vím, že otec společně s Gelbinem vytvořily plán na výrobu mechanického draka a mnoho dalších schemat. Má matka Zolli Twizzlefixxit, též inženýrka se s otcem seznámila na jednom důlním projektu. Nikdo z našeho rodu nebyl významným bojovníkem, přesto - nepochybně pod tlakem Války kladiv a bojů WarCraftu, jejichž hřmění rozbouřilo i jinak poklidný Gnomeregan - můj otec rozhodl. Já a moji bratři se vyučíme kromě řemesla inženýrského i boji. Byla jsem přijata do výuky v Ironforge, kde mě několik let cvičili v umění warriora. Po absolvování výcviku ve městě trpaslíků jsem se vrátila zpět do Gnomereganu. Pobyt v hlavním městě mě nejen vycvičil, ale umožnil mi i setkání s novými přáteli. Tak jsem poznala otce svého syna Rudyho, gnomího mága Ruppa Fina. Oddáni jsme byli v opatství Nortshire Abbei arcibiskupem Alonsem Faolem, nejlepším přítelem Ruppa. (Jejichž přátelství započalo kdys v dětství a ač gnomové s lidmi neudržují až tak blízké svazky, jejich vztah byl vyjímka. Ale o tom snad vyprávěti budu jindy, neb jde o životopis čistě můj.) Boje WarCraftu se nás dotýkaly zpočatku jen okrajově. Na území Gnomereganu v podzemí plynul život svým tempem a bádání zaměstnávalo celou mou rodinu. Doba druhé války byla již pomalu jen hrůznou vzpomínkou. Tu se začaly roku 616 do naší podzemní říše šířit zprávy o Plamenné Legii a nových povstáních Orků. Můj Ruppus odjíždí se skupinou mágů do Azerotu, zjistit situaci. Podzim tohoto roku nás definitivně rozdělil. Já, čekající narození syna jsem zústala v Gnomereganu. Můj předrahý se vydává na cestu. Až o 2 roky později jsem se dozvěděla od biskupa Benedicta (později arcibiskupa Církve světla) o jeho hrdinné smrti v boji s Burning Legion....a pak přišla katastrofa, temná chvíle všeho gnomského národa, dny krve, masakrů a těžkých ztrát. Náš přelíbezný domov, náš krásný Gnomeregan se svíjel pod hrůzným řevem a kvílením. Z čista jasna, snad z prostor hlubokého podzemí. Z temných šachet dolů. Z hlubin rozervané země. Země, která nás dříve hýčkala, počala a byla nám matkou i dárkyní všech bohatství - z ní přišlo prokletí. Snad jako trest, za naše drancování a neuvážené důlní práce, snad...ze všech stran se jako divoká pohroma, jako nezastavitelná lavina šířili hordy primitivních Troggů. S palicemi a meči stínali. Nemilosrdně vraždili vše živé. My, zaskočeni nečekanou invazí jsme se jen stěží stavěli na odpor. První úder byl smrtelný, ale díky mobilizaci všech gnomů a opevnění se v centru Gnomereganu, jsme přečkali první noc útoku. Na druhý den přišla žádost Aliance o pomoc v boji s hordou a plamennou legií. Nám v slzách a z posledních sil se podařilo jednou z chodeb probít na povrch a předat válečnou techniku skupině trpaslíků, naši -byť malou - pomoc Alianci. Obležení Gnomereganu se svíralo čím dál víc a hluk blížících se troggů sílil. Nebyli jsme připraveni čelit přesile a proto bylo vůdcem Gelbinem, za porady Sicca Thermaplugga rozhodnuto o následujícím postupu: V Gnomereganu měli být odpečetěny radioaktivní nádrže a jejich obsah měl být vypuštěn do chodeb podzemí. Zbývalo však pramálo času na předchozí ústup a proto současně měla probíhala evakuace uvolněnou chodbou a zárověn vypouštění radioaktivních látek. Exodus z počátku probíhal dle plánu. Na konci chodby jsme však narazili na početnou skupinu Troggů, která se vyvalila z boční podzemní štoly, sloužící jako větrací šachta. Naše bojové oddíly statečně probíjely zahrazený únik. Ústup však nebyl dostatečně rychlý a mnoho gnomů bylo zasaženo radiací. Mou rodinu postihlo neštěstí z největších. Otec se přihlasil, jako dobrovolník k odzátkování jímek, jako přední inženýr dobře znal situaci. Bratři zahynuli v urputné řeži o uvolnění chodby. Mou matku zastihla radiace a zemřela na její následky. Mne z Gnomereganu, v porodních bolestech, vynesli Knaz a Gnaz. V Kharanosu jsem roku 617 porodila. V den bolesti a smrti, snad jako symbol nových počatků se mi narodil syn Rudy. Kéž je pevný jako rudy, které těžíme. Kéž je ostrý v boji, jako meče které kováme. Nechť je statečný jako jeho otec a moudrý jako jeho děd. Kéž je štítem a pavézou našemu rodu a pomstí krví záhubu, která mu podestýlala kolébku! S chatrným zbytkem mého národa jsme přesídlili do Ironforge, kde nás přátelsky, pod ochranu železného města, přijali naši bratranci trpaslíci. Jejich domov se stal i naším. Někteří moji příbuzní se přestěhovali do hor a věnují se inženýrství a prodeji. V roce 618 cestuji do Hillsbrad Foothills, abych v dole Azurelode Mine natěžila vzácnou rudu thoria na výrobky a zajistila její dodávky do Ironforge. Nedaleko dolu jsem se setkala s mladou ženou prchající před nákazou z oblasti Dalaranu. Má v péči 3 letou Illiaden, holčičku z Lordaeronu. Vypráví mi příběh děvčátka a její rodiny i prokletí, které je provazí. Během týdne žena umírá, je zpopelněna. Illiaden je zdráva a zůstává u mne. Přijímam ji za vlastní. Vzhledem k pohnuté minulosti děvčátka a rodovému prokletí ležícímu na ní odvádím děvče na Northshirské opatství za bratrem Benedictem s prosbou o pomoc. Zde je Illiaden dobrými kněžími zajištěna ochranými kouzly a jsou pro dobu jejího dětství spoutány její magické schopnosti. Pro její další bezpečí je přijata jako kněžka do Církve světla. Zde se také, otřesena, dovídám o hrdinné smrti pohřešovaného chotě. Přestěhovávám se do Stormwindu a vychovávam Illiaden a Rudyho. Pro Illiaden osud vynutil povolání Priestky, prijímá ji do učení její řád a sám Benedictus se stává jejím cvičitelem. Rudy zdědil po otci schopnosti mága a dává se na tuto dráhu. Já se nadále vyučuji inženýrství od svých příbuzných a zdokonaluji se v bojovém umění. Rudy zakládá guildu Společenství lva a já se stávám jejím čestným a nejstarším členem. Podnikáme řadu výprav, prozkoumáváme kraje Warcraftu, pomáháme alianci. Bojujeme s hordou. Hodně cestuji i do vzdálených zemí. Zdokonaluji se i v težbě rud. Setkávám se s řadou přátel i nepřátel. Díky zděděnému talentu inženýrství konstruuji řadu výrobků, kterými vybavuji alianční bojovníky....

05.červen 2007, 21:14 Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Woozie
Tripartiťák
Tripartiťák

Příspěvek Citovat
nevim proč sem si teď vzopmenul na tohle ... asi musí bejt zima, aby se mi chtělo psát, jinak si nedovedu vysvětlit, že až skoro po roce mám chuť pokračovat Smile

12.listopad 2007, 22:03 Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Pyro
Tripartiťák
Tripartiťák

Příspěvek Citovat
a muj pribeh je v pr.....

03.leden 2008, 21:54 Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Tripartita - ARCHIV - World of Warcraft Fórum » 3P Movies & Tales Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: