Tripartita World Of Warcraft Fórum
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Darkfall - Ztracená civilizace Chaldejů (překlad)

 
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Tripartita - ARCHIV - World of Warcraft Fórum » Jiné hry (MMO, RPG, TBS, RTS, FPS, ...) Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Darkfall - Ztracená civilizace Chaldejů (překlad)
Autor Zpráva
Woozie
Tripartiťák
Tripartiťák


Založen: 15.6.2006
Příspěvky: 1593
Bydliště: matička Praha

Příspěvek Darkfall - Ztracená civilizace Chaldejů (překlad) Citovat
Napříč světem Agon leží zničené trosky starých Chaldejů. Na svém vrcholu zahrnovala tato říše vše, od Sanguiny na západě až po nejvýchodnější konec Mahirimských zemí. Dnes však zůstávají pouze zarostlé památky a ruiny kdysi velkolepých měst.

Chaldejská civilizace pocházela z dnešní Mercie, podél bohatého údolí řeky Eanny. Lidé z této oblasti jako vyvíjeli metody pěstování obilí a krmili první ahonská města jídlem ze zavlažovaných polí. Jako první se také zabývali matematikou, písmem, a sestavili první kalendář.

Zlatý věk

Úplně prvním městem Chaldejů byl Ashur, ležící poblíž dnešní Sanguiny. Byl založen legendárním Ashur-Sinem, který dobil mnohé městské státy v deltě Eanny a stal se tak prvním chaldejským králem.

Chaldejská civilizace vznikla v období lokálního míru. Avšak její bohatství brzy provokovalo okolní kmeny, které začaly rabovat a okrádat odlehlejší vesnice a města. Jako odpověď vyslali Chaldeané několik úspěšných vojenských výprav proti těmto agresivním kočovníkům, kteří plenili odlehlé části jejich země.

Tváří v tvář problému, jak uklidnit nově dobité barbarské národy, císař Ashur-Awan II. popsal směr, jakým by se měla ubírat budoucnost Chaldeje. Nařídil, že na nově získaných územích budou zbudována města, a do nich budou lidé zváni. Tito noví obyvatelé se budou učit jak pěstovat jídlo a vyrábět nástroje. A až odpřísáhnou věrnost Ashuru, budou zrovnoprávněni s ostatními obyvateli říše.

Dobrodějná říše

Chaldejští neměli v oblibě válku a zřídkakdy vedli výbojné útoky. Přesto tvrdě odpovídali na útok zvenčí, ale poražené nepřátele se snažili zapracovat do své vlastní kultury.

Jak bohatství a sláva Chaldejské říše rostly, mnoho kmenů a osad se připojilo dobrovolně, aby si osvojily alespoň část z nabízeného bohatství a techniky. Ashur se stal středem obrovské říše, a z Chaldejských se stávali obchodníci, vědci a správci největší říše, jakou Agon kdy zažil.

Jako přídavek ke všem lidským územím, hranice říše postupně dosáhli až k domovům orků a mahirimů. Před jejich podrobením vedly tyto rasy nekonečné výboje proti Chaldejským, čímž se jednak ukázali jako nebezpeční sousedé a jednak neustále provokovali říši.

Alfarové byli také výbojnou a krvelačnou rasou a Ashur se po čase rozhodl postoupit kroky proti těmto dětem druhého boha. Přestože na pláních Moldaru Chaldejové zvítězili, ani císařská armáda nedokázala alfary porazit v jejich podzemních pevnostech v Nagastu. Nakonec Chaldejští museli zabezpečit zem, domov alfarů, zatímco Melekova armáda se stáhla pod zem.

Chaldejští navázali přátelské kontakty s mirdainy, ithweny a trpaslíky, a se všemi těmito rasami obchodovali.


comments: je tam toho daleko víc, tohle je jen první strana ale budu pokračovat a přidávat to sem. důvod je ten že kdybych to dělal všechno naráz, tak by ste si dycky dlooouho počkali Smile

_________________
Woozie - gnome warrior 4 life, historik a archivář Azerothu
"hádat se na WW je jako soutěžit na paralympiádě... když vyhraješ, stejně si kripl..."
20.srpen 2007, 17:49 Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Tripartita - ARCHIV - World of Warcraft Fórum » Jiné hry (MMO, RPG, TBS, RTS, FPS, ...) Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Copyright © 2005-2018 www.tripartita-wow.com  |  Vytvořilo studio Cossi Design

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru www.tripartita-wow.com
a jeho přidruženého fóra jsou bez souhlasu provozovatelů stránek zakázány.
Pro bližší informace nás kontaktujte na info@tripartita-wow.com.